Zpět

Asijské handicapy

Trh kurzového sázení se až na výjimky velkých zámořských soutěžích typu NHL, NBA či MLB ubírá směrem k preferenci investování na fotbalové zápasy. Pro možnost využití veškerého potenciálu v nich se ukrývajícího je podmiňující používání asijských handicapů. Bez nich se již serióznější sázení zkrátka neobejde.

Naším cílem není Vás tady zahrnovat nejrůznějšími vysvětlujícími tabulkami, které Vám, kteří s jejich používáním nemáte až tolik zkušeností, mohou spíše zamotat hlavu. Pokusíme se Vám tuhle problematiku přiblížit, jak se říkává, „po lopatě“.

Jsou tři kategorie asijských handicapů:

a) Se záporným znaménkem, tedy mínusem, např. „-0,5“

„náš tým se v momentu uzavření sázky nachází v takové pozici, že abychom se dostali na nějakou výherní variantu výsledku, potřebujeme více gólů vstřelit, než inkasovat“

b) S kladným znaménkem, tedy plusem, např. "+0,5"

klasická neprohra standardně značená "1x" a "x2", případně známo jako "dvojtip 10 či 02"

dále také „+0,75“

„náš tým se v momentu uzavření sázky nachází ve vítězné pozici a k tomu, aby nějaká taková výherní varianta nastala i po skončení utkání, potřebujeme minimálně neprohrát, tedy vstřelit alespoň stejný počet branek jako inkasovat“

c) S nulou, zde pouze „0.0“ = vždy se jedná o sázku bez remízy, označení „sbr“ či „dnb“

„pozice našeho týmu je v momentu uzavření sázky neutrální a jeho vítězství = i naše výhra, jeho porážka = i naše prohra“

Pak už jde jenom o to, jaká číselná výše každého handicapu je za znaménkem. Při záporném asijském handicapu platí přímá úměra, že čím vyšší je číselná hodnota za znaménkem, tím více branek potřebujeme od našeho týmu, abychom se dostali na výherní variantu výsledku. Respektovat přitom není potřeba pouze celé „1.0“ a půlené číselné hranice „0.5“, ale i čtvrtky „0.25“. Převedeno do praxe:

„-0.25“ je to stejné jako „0,-0.5“ … Náš tým vyhraje, i my vyhráváme. Náš tým remizuje, my nevyhráváme, ale prohráváme pouze půl svého vkladu. Náš tým prohraje, prohráváme celý svůj vklad.

„-0.5“ je úplně totožný tip jako klasická „jednička“ v nabídce 1 – 10 – 0 – 02 – 2. Jedná se tedy o „ostrou“ výhru našeho týmu. Vyhraje, i my vyhráváme. Nevyhraje, i my prohráváme a to celý svůj vklad.

„-0.75“ je to stejné jako „-0.5, -1.0“ … Pro nárokování si výhry zde musíme vyhrát, všechny ostatní varianty výsledku jsou prohrávajícími. Pokud vyhrajeme o dva a více gólů, není co řešit a výhra se počítá klasicky ze vsazeného kurzu. Pokud vyhrajeme přesně o jeden gól, tak se čistá výhra půlí, tedy děleno dvěma.

 „-1“ neboli „-1.0“ … Opět potřebujeme pro vítěznou variantu výsledku vyhrát, ale zde již minimálně o dvě branky. Výhra přesně o jednu branku vrací vklad v celé jeho výši. Jakýkoliv jiný výsledek znamená naši prohru.

„-1.25“ je to stejné jako „-1.0, -1.5“ … Opět potřebujeme vyhrát minimálně o dvě branky. Výhra přesně o jeden gól zde již nevrací celý vklad, ale pouze jeho polovinu. Jakýkoliv jiný výsledek opět znamená naši prohru.

„-1.5“ je to stejné jako evropský handicap s označením „EH -1“ nebo „handicap 0:1“ … Pro naši výhru potřebujeme vítězství minimálně o dvě branky, přičemž výhra přesně o jeden gól již nepřináší ztrátu půlky vlastního vkladu, ale rovnou celého.

„-1.5, -2.0“ … Zde vítězství našeho týmu o dva góly znamená výherní variantu s půlením čisté výhry dvěma. Vítězství o tři a více branek garantuje naši výhru v plném rozsahu. Všechny ostatní výsledkové varianty znamenají naši prohru.

„-2“ neboli „-2.0“ … Pro nárokování si výhry zde musíme vyhrát minimálně o tři branky. Výhra přesně o dvě branky vrací vklad v celé jeho výši. Jakýkoliv jiný výsledek, i výhra našeho týmu přesně o jednu branku, znamená naši prohru.

Takto bychom mohli pokračovat neustále výše až do handicapových hranic např. „-4.0“, které se dají objevit při zápasech v současné formě hrající fotbalové Barcelony.

Lze si všimnout, že každý přechod handicapové hranice o řád výše pro nás znamená náročnější, a tedy i přísnější podmínky pro takovou variantu výsledku, abychom dosáhli její vítězné varianty. Analogicky se postupuje při plusové hranici. Převedeno do praxe tedy při handicapu se záporným znaménkem náš tým „musí vyhrát“, tak při handicapu s plusovým znaménkem „nesmí prohrát“.

Velmi důležité je to, že asijské handicapy se pro LIVE sázky používají vždy od právě aktuálního skóre a nikoliv od výsledku 0:0.

Pokud byste měli jakýchkoliv dotazů, neváhejte nás kontaktovat.

Váš tým FairPlayTip.cz

Další články

Počty branek

Přestože je při prvním pohledu na výsledek jasně patrné to, kolik v každém utkání padlo branek, tak je z pohledu investora nutné rozlišovat mezi jednotlivými gólovými hranicemi.

Přečíst článek